RE/MAX Face
Lukáš Kohout

Lukáš Kohout Makléř

Jazyky
Kontaktovat Lukáš Kohout je nezávislým podnikatelem podnikajícím na základě živnostenského listu, IČ 14237300.

Specializace - typ zakázky

Prodej, pronájem

Specializace - typ nemovitosti

Pozemky, byty, domy, komerční nemovitosti, developerské projekty

Informace o makléři

INFORMACE

PŘI PRONÁJMU NEBO PRODEJI NEMOVITOSTI STOJÍM PROFESIONÁLNĚ VŽDY NA VAŠÍ STRANĚ

Při PRONÁJMU budu Vaši nemovitost prezentovat tak, aby zaujala žádoucí cílovou skupinu. Kvalitně sepsaná nájemní smlouva, kvalitní fotografie, zhotovení půdorysudůkladné prověření zájemce o pronájem, kvalitní služby realitního makéře i finančního poradcepřepis energií na nájemníka či řádné předání nemovitosti je samozřejmostí.

 

Při PRODEJI Vaší nemovitosti je Vaším i mým cílem dosažení co nejvyšší možné ceny. Díky aktivní spolupráci s finančně poradenskou společností Vám mohu nabídnout nejen kvalitní realitní služby, ale i finanční poradenství. Zanalyzuji s Vámi Vaši situaci. Společně prozkoumáme důvody potřeby prodeje nemovitosti. Na základě analýzy navrhnu promyšlený systém prodeje, doporučím správný postup prodeje kvalitní prezentaci a nechám zpracovat smluvní dokumentaci. Běžnou součástí balíčku mých služeb jsou i drobné opravy či úklid nemovitosti před zahájením prodeje, fotografie a videozáznamy Vaší nemovitosti od profesionálů, zhotovení půdorysubytová designérkaadvokátní kancelář s dobrou pověstí, řádné předání nemovitosti i poprodejní servis.

 

Rád pro Vás zajistím slevu při zhotovení Průkazu energetické náročnosti budovy (viz PENB), který slouží k určení energetické náročnosti nemovitosti a na základě ustanovení Ministerstva průmyslu a obchodu dle zákona č. 406/2000 Sb. je nutný téměř ke každému pronájmu či prodeji nemovitosti. PENB může být vydán pouze akreditovanými specialisty na energetiku.

Povinností prodávajícího či pronajímatele je předložit kupujícímu či nájemci PENB před uzavřením smlouvy (nicméně energetická třída musí být uvedena již v inzerátu).

Při prodeji bytu musí vlastník bytové jednotky písemně požádat společenství vlastníků jednotek (viz SVJ) o poskytnutí PENB. Pokud SVJ PENB nevydá, může být PENB nahrazen vyúčtováním za dodávky elektřiny a plynu (popřípadě i dalších energií) za poslední tři roky.

Avšak PENB není důležitý jen z hlediska splnění zákonné povinnosti, zároveň kupujícímu či nájemci slouží jako ukazatel o nákladech spojených s provozem budovy i o jejím stavu.

V případě prodeje či pronájmu Vaší nemovitosti bez PENB se vystavujete nejen riziku sankce od Státní energetické inspekce ve výši 100 000 Kč (u fyzických osob) až 200 000 Kč (u právnických osob), ale v případě prodeje může kupující do pěti let od podpisu smlouvy i odstoupit nebo smlouvu prohlásit za částečně neplatnou, a to z důvodu neposkytnutí veškerých informací o nabízené nemovitosti při prodeji.

PENB je platný po dobu 10 let od jeho vydání, poté je nutné zažádat o vystavení nového průkazu. Platnost průkazu může zkrátit výrazná úprava nemovitosti (například přidání solárních panelů), po jejímž dokončení je třeba nechat zpracovat nový PENB.

Cena PENB se pohybuje různě v závislosti na velikosti i typu objektu či na kvalitě zpracované projektové dokumentace. Součástí PENB je i energetický štítek (graficky zpracovaný údaj o náročnosti budovy).

 

Nemáte dostatek sil či času na vyklizení své nemovitosti nebo na přestěhování se do nového domova? Nemůžete sehnat kvalitní stěhovací firmu? Stěhovací firma Vás na poslední chvíli odmítla? Nezoufejte, mám řešení. Řekněte mi o Vašem požadavku na schůzce nebo mi zavolejte několik dní před Vašim stěhováním. Rád pro Vás ZDARMA ZPROSTŘEDKUJI tuto službu prostřednictvím spolehlivé a zavedené vyklízecí firmy.

 

Chcete OCHRÁNIT svůj MAJETEK před finanční ztrátou z důvodu nedostatečných nebo zcela chybějících zajištění rizik spojených s vlastněním majetku či životních rizik? Často se stává, že se klienti některých společností domnívají, že jsou chráněni a až v okamžiku, kdy se něco stane, zjistí, že byli chráněni nedostatečně nebo chráněni vůbec nebyli. Řešit cokoliv poté je už pozdě. Chcete OCHRÁNIT své FINANČNÍ REZERVY před znehodnocením v důsledku rostoucí inflace? Chcete sestavit INDIVIDUÁLNÍ INVESTIČNÍ PORTFOLIO zhotovené na míru přímo Vám? Chcete zajistit OPTIMÁLNÍ FINACOVÁNÍ BYDLENÍ? Chcete UŠETŘIT nemalé FINANČNÍ PROSTŘEDKY za různé duplicitní smlouvy, zbytečné poplatky či předražené bankovní produkty? V rámci balíčku mých služeb Vám na základě Vašeho požadavku ZDARMA zajistím schůzku s FINANČNÍM PORADCEM, který na základě Vašich dosavadních smluv zkontroluje a vyhodnotí, zda skutečně využíváte pro Vás NEJVÝHODNĚJŠÍ PODMÍNKY NA TRHU. Po následné prezentaci se sami rozhodnete, zda bude pro Vás tato služa přínosná a služeb finančního poradce využijete či nikoliv. I tato služba je pro Vás ZDARMA. Lidé se často mylně domnívají, že služby finančního poradce jsou jen pro velmi movité občany. Není tomu tak, služba je pro všechny.

 

Uvažujete o pronájmu či prodeji své nemovitosti a nevíte, zdali jste stanovili správnou cenu? Kontaktujte mě. Rád Vám ZDARMA stanovím ODHAD TRŽNÍ CENY NEMOVITOSTI. Rovněž pro Vás mohu zajistit ODHAD CENY NEMOVITOSTI PRO ÚČELY VYŘÍZENÍ DĚDICTVÍ za přijatelnou cenu.

 

Znáte někoho, kdo bude v budoucnu pronajímat či prodávat nemovitost? Ozvěte se. Při kontaktu, který vyústí v úspěšné uzavření obchodní transakce Vás rád finančně odměním.

Ing. Kohout Lukáš - realitní makléř
Ing. Kohout Lukáš - realitní makléř

Kontaktní formulář

*
*
*
*
*
fname: email: